Tüp Bebekte Başarı Oranı Nasıl Artar?

IVF süreci pahalı ve stresli bir süreçtir, ancak bazı ipuçları akıllıca takip edildiğinde fark yaratabilir. Çoğu klinik başarı oranlarını % 33’lerden % 55’lere çıkaracak ve genellikle bunları Erkek Faktörü, Endometroz, PCOS, Yaş vb. Gibi kendi kişisel doğurganlık sorunlarınızla ilişkilendirecektir. Ancak, kabul edilen başarı oranı% 40’tır. Bunu arttırmak için ne yapabilirsiniz? Aslında çok zor değil. En önemli adım, bedeninizi ve aklınızı gelecek yolculuğa hazırlamak, yaşamı yaratmak için bir yolculuktur, bebeğinizin ebeveyn olarak seçmesine izin vermek için bir yolculuktur. Başarı oranı ise artabilir.

Tüp Bebek Tedavisinde Sağlıklı Beslenme Ve Stresi Azaltmanın Önemi

1 – Detoks

Bir detoks, vücudunuzu tekrar dengeye ve IVF yolculuğuna hazır hale getirmenin gerçekten iyi bir yolu olabilir. Yıllar boyunca vücudunuzda biriken tüm bu toksinlerden kurtulmak. Başlamak için en iyi yol yerel bir uzmanla konuşmaktır, genellikle yerel Beslenme uzmanınız ile detoksifikasyon hakkında yararlı bilgiler bulabilirsiniz. Bu normalde iki ila üç gün sürecek.

Adım 2 – Beslenme:

Dengeli bir diyet kesinlikle başarı şansınızı artıracaktır, bunu transferden en az 3 ay önce deneyin ve hazırlayın, üreme organlarınızı güçlendirmek ve uterusa iyi kalitede kan tedarikini sağlamak için doğurganlık diyetine katılın. Rahim için kaliteli kan tedariği, embriyonlarınızın seveceği implantasyon etrafındaki protein ve besin salgısını artırır. Eşinizi Sperm Diyetine alın, IVF tedavisinde döllenme oranları iyi kalitede sperm ile artar, bu nedenle daha iyi sperm size daha iyi fertilizasyon oranları verir ve transfer gününde daha iyi embriyo sağlar.

Adım 3 – Akupunktur:

Akupunktur şüphe yok ki, başarı oranlarınızı arttırmanın en iyi yollarından biri, stresinizi azaltacak, yumurtalık fonksiyonunuzu artıracak ve üreme organlarınıza kan akışını artıracaktır. Yine transferden önce üç ay boyunca akupunktur size büyük bir destek olacaktır. Aktarım tedavisinin gerçekleştiği zamanlarda sabah ve öğleden sonra bir akupunktur tedavisi planlayın, bu sizin akupunktur tedavinizin en önemli parçasıdır. Çalışmalar, embriyo transferi öncesi ve sonrası akupunkturu olan kadınların, % 29’a varan oranlarda, döngü başına % 44’lük bir başarı oranına sahip olduğunu göstermiştir. Transferin ardından beş gün boyunca bir seans yapın ve bu seanstan beş ila yedi gün sonra. Refleksoloji, hipnoterapi, yoga veya masaj gibi diğer terapiler de yardımcı olabilir.

  1. Adım – Cinsel İlişkiye Devam Etme:

Düzenli cinsel ilişki tarafından üretilen iyi hissetme faktörü ve endorfin stresin hafifletilmesine yardımcı olabilir, IVF takviminize denk gelen stresli haftada iletişim kurmanıza yardımcı olabilir. Sık sık cinsel ilişki sizi bu yolculuğa çıkaran ilk şeydir, ilişkinizdeki eğlenceyi korumak çok önemlidir. Son olarak Folik asit, günlük diyetinizde yeterli folik asit aldığınızdan emin olun, çünkü araştırmalar spina bifida gibi nöral tüp defektlerini önlediğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir